zapowiedź Wielkiego Odkrycia?

Podzielę się z Wami wczorajszym przeciekiem, który wywołał niemałe zamieszanie w sieci. Długo zastanawiałem się czy warto to w ogóle postować. Po pierwsze, nie zawiera żadnych konkretnych informacji, po drugie sprawia, że nie mogę spokojnie usiedzieć w jednym miejscu. Najchętniej poczekałbym te kilka tygodni, do czasu aż sprawa się wyjaśni… Ci którzy podążają za marsjańskimi informacjami na pewno prędzej czy później natknęli by się na poniższe rewelacje.

Jeśli wierzyć słowom Johna Grotzingera, wyniki analizy SAM mają „przejść do historii”. Zbadana ostatnio próbka zawiera coś, co bardzo zaintrygowało zespół. Do tego stopnia, że łazik zabrał niewielką ilość piasku Rocknest w dalszą drogę do powtórzenia badań. Nie znam szczegółów, nie wiem jakiej natury jest to odkrycie ale sądząc po reakcji internautów możemy szykować się na rewelację.

Tajemnicze odkrycie powinno ujrzeć światło dzienne w grudniu, a do tego czasu musimy uzbroić się w cierpliwość.

klik po szczegóły (angielski)

Reklamy
This entry was posted in Aktualności, Curiosity (MSL) by clrk. Bookmark the permalink.

About clrk

Exploring space from home, diving into all things electronic, enjoying different arts and looking forward to put my legs on snowbard again. Fresh baked boardgamegeek. Currently located in Antwerpen, Belgium. For any inquires, freelance offers or simply to say hi write to clrwk85@gmail.com. Cheers!

4 thoughts on “zapowiedź Wielkiego Odkrycia?

    • Ale wiedzieć o czym? Ja jeszcze nic nie wiem. John Grotzinger nie zdradził żadnych szczegółów a rzecznik prasowy JPL Guy Webster zupełnie namieszał twierdząc że nic wielkiego na razie nie odkryli a słowa o „przejściu do historii” dotyczyły całej misji a nie doniesień SAM o0

  1. Prawdopodobnie znaleźli związki węgla pochodzenia organicznego, no bo jak inaczej wytłumaczyć takie podniecenie 😉 .

    • Ja myślę o jakiś mikrobach żyjących tuz pod powierzchnią planety w rejonach najbardziej przyjaznych.

      No a jak wytłumaczyć kawałek skały znalezionej na ziemi pochodziła z Marsa i tam znaleźli jakieś bakterie a ziemskie potrafią przeżyć na marsie koło trzech lat.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s