[*] dla prehistorycznego Marsa

Dao Valles, wschodnia strona Basenu Hellas

Dao Valles, wschodnia strona Basenu Hellas

Widzę, że blog nie lubi dłuższych zastojów a to i ciąży na mnie odpowiedzialność autorska. Martwi mnie, że wciąż się na nim coś pokazuje a to wszystko Wasza drodzy czytelnicy zasługa i jestem dla Was pełen podziwu. Czytacie bo jesteście zainteresowani 🙂

Strona zasługuje na lepiej i wygląda mi na to, że nie mogę jej prowadzić ciągle uciekając się do z a s ł n i a n i a  s i ę. To wszystko było tak dawno, że nie powinno się na to mówić prawda, a już tym bardziej przez duże P!

Jednocześnie bronię Was przed naszkicowanymi w mediach masowych fantazjach na temat nauki. Weźmy pod uwagę taki program SETI. Wciąż nasłuchujemy radio z kosmosu w nadziei na co? Wszyscy zdajecie sobie sprawę jakie to absurdalne, przecież kontakt na takie odległości lat świetlnych mija się z celem. A zupełnie ignorujemy wszelakie inne możliwe f o r m y  ż y c i a. Proste, kierowane instynktem a może nawet całkiem niekumate głowonogi z oceanu Europy? Jeśli nie tutaj to jednak dalej? Na jednej z tych Mega Ziemii?

źródło: Połowa Polaków wierzy w naukowe bzdur + ywyborcza.pl

źródło: „Połowa Polaków wierzy w naukowe bzdury”, wyborcza.pl

Dlatego też od czasu do czasu piszę do działu varia. Według przytoczonych założeń (zapiszcie sobie to w zdaniach do powtarzania na przyszłość:) ), chciałbym uwierzyć, że prehistoryczny mars to zielona planeta, niebieska od północy. Osobliwy świat pradawnych istot o których nikt już nie pamięta.

Jak myślicie, czy 2 mld lat temu na marsie mogło rozwijać się życie takie jak miliony lat temu u nas? Zastanówcie się, czy warto takiemu światu zapalić świeczkę.

Aloha, autor

Reklamy

5 thoughts on “[*] dla prehistorycznego Marsa

  1. Ja wolałbym wiedzieć niż wierzyć komuś na słowo. Moim zdaniem nie ma przesłanem aby sądzić że na Marsie było kiedykolwiek życie w tak rozbudowanej formie. Może natkniemy się na jakieś mikroby bo na więcej bym nie liczył.

  2. Jestem prawie pewny ze Mars posiadal kiedys bogata flore i faune, to kwestia czasu kiedy to odkryjemy 😉 Naukowcy mogliby wymyslec sposob na podroze miedzygwiezdne, ciekawe ile lat zajmie nam cos takiego, szkoda ze tego nie doczekamy jako my czytelcniy, raczej w to watpie, chociaz patrzac jak sie rozwinelismy w ciagu ostatnich 100 lat to w sumie pozyjemy zobaczymy 😉

  3. Tak naprawde to do rozwoju w szybkim tempie popchnela nas 2 wojna swiatowa, po niej nastapij dziwny kierunek utajniania wszystkiego i specjanego dawkowania wynikow naukowych. Pewnie kolejna wojna ,mogla by znow pokazac co jakie kraje maja za nowinki.

    • Mówi się, że USA pogrążyli sowietów w kryzysie przez kosmiczny wyścig w okresie Zimnej Wojny. Może ta była motorem napędowym szybkiego rozwoju? Mówiusz tajne technologie wojskowe, taaak… wiesz, że internet to jedna z tych nowych technologii? Ja w takie rzeczy wierzę tylko zajadając się popcornem albo strzelając do obcych w kolejnych odsłonach Half-Life 🙂 Czasem tylko, dla spokoju zakładam, że podatki idą na budowanie ściśle tajnych podziemnych kompleksów. Najbardziej w Polsce 🙂 Pozdrawiam

  4. Podobno ogromne jaszczury wyginęły ale są tacy kaszubi, co pamietają jak w Jajko ’64 dorosły brontozaur przeciskał się przez bloki na Obłużu i nic go nie obchodziło że nie jest sam. Jakby tego było mało prace archeologiczne w grobowcu Kuta-Koga, ważnego herszta z czasów Dzingys-Czana wskazują, że mongołowie „udomowili” triceratopsy, na których dokonywali swoich napaści.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s