Krótka przerwa i powrót na Marsa

Witajcie, korzystam z chwili żeby uzupełnić stronę. Mam teraz na głowię trochę Ważnych Spraw co odbija się na blogu. Nic na to nie poradzę! Mam nadzieję że kiedyś jeszcze wrócę do formy i uda mi się zdobyć Wasze zaciekawienie. Pisanie dla Was i czytanie wiadomości od Was to dla mnie ogromna frajda i na pewno z niej nie zrezygnuję z różnych, Ważnych Powodów 😉

Piszę bo dotarła do mnie wiadomość o końcu okresu słonecznej koniunkcji, przez którą komunikacja z Marsem znacznie ograniczono. Na stronie http://curiosityrover.com/ możecie od wczoraj oglądać nowe zdjęcia i pewnie na dniach JPL opublikuje jakieś podsumowanie tego biernego miesiąca. Więcej wkrtóce.

chipI jeszcze jedno, fajna wiadomość na koniec. Pamietacie, że w trakcie przygotowań misji MSL NASA zorganizowała akcję zbierania „podpisów” wszystkich chętnych wysłać swoje nazwisko na Marsa? Łazik jest wyposażony w dwie komórki pamięci (otoczone czerwonym kółkiem na zdjęciu) zapisane ponad milionem nazwisk!

Dzisiaj podobną atrakcję oferuje MAVEN. Jeśli chcecie by wasze dane zawisły na orbicie Czerwonej Planety zarejstrujcie się na stronie Going to Mars.

Do usłyszenia! clrk

Reklamy
This entry was posted in Aktualności, Curiosity (MSL), Inne misje by clrk. Bookmark the permalink.

About clrk

Exploring space from home, diving into all things electronic, enjoying different arts and looking forward to put my legs on snowbard again. Fresh baked boardgamegeek. Currently located in Antwerpen, Belgium. For any inquires, freelance offers or simply to say hi write to clrwk85@gmail.com. Cheers!

3 thoughts on “Krótka przerwa i powrót na Marsa

    • Gdy pierwszy raz usłyszałem o Mars One, o tym że selekcja przyszłych marsonautów ma odbywać się w formie reality-show, też nie mogłem uwierzyć że to program na serio. Praktyka wskazuje, że powinni tam polecieć profesjonaliści a nie entuzjaści bez wieloletniego przygotowania, o czym mówi cytowany pan profesor.
      Nie podzieliłem się z Wami tymi wątpliwościami z innego powodu – uważam, że taki program TV to szansa dla zainteresowania szerszego odbiorcy kosmiczną eksploracją. To bardzo ważne. Jeśli chcemy sięgnąć gwiazd, powinniśmy przekonać do tego opinię publiczną. Nie wynaleziono do tej pory lepszego narzędzia od rozrwyki w mediach masowych 😉 Myślę, że pan profesor Moskalik powinien mieć to na uwadze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s